Як записати пісню. Запис

Запис, трекінг | Музика - екосистема Сузір'я Україна

Запис (або трекінг) – один з найскладніших етапів роботи над піснею. Трекінг перетворює ваші ідеї в реальність, і саме від якості запису залежить народження хорошого треку.

За іронією долі, домашні музиканти під час запису починають думати, що вся магія відбувається на етапі зведення. Через ці думки з’являється неуважність і поспіх, ставлення до запису змінюється ( «ой, це звичайна фіксація того, як ми граємо!»), А сам процес проводиться абияк.

Я знаю, про що говорю: щомісяця я стикаюся з сотнями музикантів, які хочуть якомога швидше все записати і перейти до більш важливих речей (зведенню і мастерингу). Я і сам так часто думаю!

Проте якщо ви хочете створювати якісні пісні, то запам’ятайте одну важливу річ:

Момент, на якому відбувається вся магія – це запис.

Ні в якому разі не поспішайте, не робіть трекінг абияк і не зупиняйтеся на досягнутому.

У вас є все необхідне обладнання. Перш ніж починати процес, запам’ятайте і постійно тримайте в умі три простих правила, які допоможуть вам досягти кращих результатів.

Правило №1. Розташування мікрофонів – запорука успіху

Не так важливо, який мікрофон ви використовуєте – важливо, де ви встановите мікрофон в приміщенні. Різні варіанти розташування дуже сильно впливають на звук: наближення чи віддалення мікрофона від джерела звуку навіть на п’ять-десять сантиметрів радикально змінює картину.

Не йдіть простим шляхом ( «я поставлю мікрофон строго навпаки підсилювача, і рибка в сітці!»). Ви ж прекрасно уявляєте, як повинен звучати інструмент, тому експериментуйте і шукайте оптимальне розташування мікрофонів. Ведіть пошук до тих пір, поки інструмент не зазвучить так, як ви уявляєте звук інструменту в своїй голові (або дуже близько до цього).

Правило №2. Запис на максимально можливій ​​гучності – велика помилка

Запис на занадто високих рівнях гучності і гейна – одна з найпоширеніших помилок, що допускаються музикантами. Хтось колись сказав музикантам, що записувати треба на максимально можливому (до появи піків, впритул до цього рівня) рівні гучності, і тепер все дотримуються цього жахливого псевдоправила.

Щоб інструменти звучали чисто і не розгубили своєї музикальності, рівень вхідного сигналу повинен бути в районі 50-75% від пікового значення. Якщо піки з’являються на умовній одиниці, поверніть ручку гучності на позначку 0,5-0,75. Дотримання цього правила зробить ваші записи чистіше, ясніше і музичніше.

Правило №3. Ви повинні думати, як продюсер

Всі ми знаємо, що з відомими групами в студії працює не тільки звукорежисер, але і продюсер. Чим займається ця людина? На відміну від поняття «людини при грошах», продюсер в студії керує записом і відповідає за те, як повинна звучати пісня. Продюсер розповідає, який звук має вийти в результаті, і вже на підставі цих слів звукорежисер вибирає мікрофони і передпосилювачі, і підшукує їм оптимальне місце в просторі.

У своїй студії ви сидите на двох стільцях відразу, виступаючи і в ролі звукорежисера, і в ролі продюсера. Тільки від вас залежить, як в кінцевому підсумку буде звучати пісня. Визначитися з її саундом ви повинні до того, як натиснете на червону кнопку. Ваше завдання – намалювати звукову картину пісні і перенести її на реальний запис.

ДУМАЙ, ЯК ПРОДЮСЕР

Існує методика, яка допомагає навчитися думати, як продюсер. Виберіть 3 улюблені пісні своїх улюблених виконавців і опишіть їх звучання прикметниками. Як ви опишете саунд ударних? Який вокал в цих піснях? Що вам подобається чи не подобається в цих записах і чому?

Забудьте про питання «Чи добре звучать барабани в міксі?». Запитуйте себе: «Який звук ударних я хочу отримати?».

Якщо ви будете керуватися цими трьома істинами, то результат виправдає всі очікування. Отримати відмінний звук можна тільки думаючи, як продюсер, знайшовши краще місце розташування для мікрофонів і ведучи запис на нормальних рівнях гучності. Відмінний звук навряд чи прийде з першої спроби, але з часом ви будете отримувати його набагато швидше і простіше. Пам’ятайте, що все приходить з досвідом.

Запис звуку – це не наука, а мистецтво. Ви можете навчитися цьому і розвинути свої навички.

Далі – редагування

Конкурсний портал Призовий центр
Новини про вас Ваше портфоліо
Це Музика, творча екосистема для таланів, які стають зірками.

Курс підвищення кваліфікації вчителів: 60 годин, сертифікат ↓

Музична індустрія

Пісня від нашого лейблу ↓

Найближчі конкурси ↓

Конкурси Алея Зірок України
Конкурс Сузір'я Україна-Європа
Конкурс Зірки Європи

Програма HOLLYWOOD

Програма Hollywood для талантів України

Всі круті конкурси тут ↓

Конкурсний центр