Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ

0
19332
Музична індустрія
12653

Програма підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів мистецької освіти

Примітка. Шановні колеги, яких зацікавить не лише сертифікат, а і практична робота в креативній музичній індустрії, зможуть долучитися до проєктів Творчої екосистеми “Музика” вже з новими знаннями після (і навіть під час) проходження курсу.

Загальні положення

Музика сьогодні – не лише мистецтво, не лише культурне явище. Це також соціальне явище – музика пронизує весь соціум, усі верстви населення, звучить скрізь – від концертних залів до магазинів, вона звучить у навушниках усіх підлітків світу.

Музика сьогодні також – індустрія з доходами в десятки мільярдів доларів щороку. Творче і ділове середовище, в якому живуть, творять, заробляють гроші музиканти й інші фахівці – учасники музичної економіки світу. Це економіка, з якою взаємодіють геть усі люди, навіть ті, хто над цим не замислюється.

Сьогодні мало навчити музиканта бути музикантом – кваліфікованим вокалістом чи інструменталістом, виконавцем, автором. Треба навчити творчу молодь хоча б основам музичної індустрії. Щоб молоді таланти розуміли, як працює ця індустрія, куди йти, які перші кроки робити, як гарно заробляти своїм фахом, своєю творчістю, як досягти успіху, стати зіркою і суперзіркою, зробити свій творчий внесок у світову музичну культуру.

Музична освіта без відповіді на запитання “А що далі, після закінчення музичної школи чи випуску з вищого музичного навчального закладу?” – залишається неповною. Адже сьогодні ми бачимо, як сотні молодих музичних талантів, яким ніхто не розповів про перші кроки в дорослому музичному житті, музичній індустрії, – йдуть варити каву. Скільки зірок вже не засяють ніколи?

Сьогодні також є багато запитань до вчителів.

 • Чи хоче і чи може вчитель музики виховати яскраву музичну зірку, і не одну?
 • Чи знає вчитель, як тепер все відбувається у великому музичному світі, де одночасно створюються блискучі талановиті музичні твори і заробляються мільйони доларів музикантами-підлітками?
 • Чи хоче і чи може сучасний вчитель музики сам стати вчителем-зіркою, мати сотні учнів в усіх куточках країни, а, можливо, і світу – і заробляти великі гроші своїм талантом вчителя?
 • Чи хоче вчитель бути Вчителем з великої літери, який вказує учням шлях, з самого початку навчає так, щоб творчі діти, зростаючи, були бажаними учасниками світового музичного процесу, великої креативної індустрії?
 • Чи може вчитель бути хоч трохи менеджером і продюсером для своїх учнів?
 • Чи може вчитель, який одночасно є гарним виконавцем та/або автором, бути також відомим, успішним артистом без відриву від вчителювання?

На ці та інші запитання ми відповідатимемо в цьому курсі, а також, разом із вчителями, в практичній роботі всеукраїнської творчої екосистеми “Музика”.

Цільова аудиторія

Вчителі, викладачі закладів початкової, середньої, вищої та професійної музичної освіти, керівники освітніх закладів, освітні тренери, батьки творчих дітей, а також всі, хто бажає долучитися до нових знань та вмінь.

Тематичний розподіл

 • Що таке музична індустрія, її історія і сучасний стан.
 • Музична індустрія як соціальне явище.
 • Музична індустрія як екосистема життя і роботи музиканта.
 • Чого нас вчать суперзірки світової музичної індустрії.
 • Місце вчителя в музичній індустрії.
 • Як виховати успішного музиканта.
 • Як стати зірковим вчителем із сотнями учнів в усіх куточках країни і навіть світу.
 • Як стати музичним менеджером і продюсером для своїх учнів.

Мета курсу

Мотивувати вчителів, керівників шкіл розвивати нові компетентності в галузі музичної культури і використовувати їх у навчальному процесі. Особлива увага приділяється самостійному опрацюванню додаткових матеріалів і вровадженню у практичну педагогічну діяльність набутих знань.

Перелік компетентностей, що вдосконалюватимуться / набуватимуться.

Загальні: знання і розуміння сучасних тенденцій розвитку освіти, розвитку музичної культури і музичної індустрії, інтеграційного підходу в навчанні, системне мислення, творчість, ініціативність, здатність співпрацювати з іншими людьми.

Фахові: професійно-педагогічна, інформаційно-комунікаційна, інноваційно-дослідницька, методична, вміння складати індивідуальні освітні маршрути для становлення учня як особистості й інноватора, керувати проєктною діяльністю учнів, проєктувати власну програму професійного і особистісного зростання.

Обсяг курсу

60 годин (2 кредити ЄКТС)

Форма навчання

Онлайн-курс, опановується дистанційно.

Напрям навчання

Професійний розвиток педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів мистецької освіти з питань функціонування світової музичної індустрії, її впливу на культуру, соціум та економіку, ефективного планування освітнього процесу, впровадження новітніх технологій у навчанні для подальшого розвитку української музичної освіти.

Навчальна програма

 1. Вступ
  Години > Вивчення матеріалів курсу: 1 | Тестування: 0 | Самостійна робота: 0
 2. Що таке музична індустрія, її історія і сучасний стан.
  Години > Вивчення матеріалів курсу: 1 | Тестування: 1 | Самостійна робота: 5
 3. Музична індустрія як культурне, соціальне явище, як екосистема життя і роботи музиканта.
  Години > Вивчення матеріалів курсу: 1 | Тестування: 1 | Самостійна робота: 5
 4. Суперзірки світової музичної індустрії – чому вчить нас їхній досвід.
  Години > Вивчення матеріалів курсу: 2 | Тестування: 1 | Самостійна робота: 5
 5. Авторське право на пісенно-музичні твори в цифрову епоху.
  Години > Вивчення матеріалів курсу: 1 | Тестування: 1 | Самостійна робота: 5
 6. Як виховати успішного музиканта і місце вчителя в сучасній музичній індустрії.
  Години > Вивчення матеріалів курсу: 1 | Тестування: 1 | Самостійна робота: 5
 7. Як стати успішним і багатим вчителем сотень учнів по всій Україні і за кордоном.
  Години > Вивчення матеріалів курсу: 1 | Тестування: 1 | Самостійна робота: 6
 8. Як вчитель може бути музичним менеджером і продюсером для своїх учнів.
  Години > Вивчення матеріалів курсу: 1 | Тестування: 1 | Самостійна робота: 6
 9. Як “простий” вчитель може підняти загальний рівень культури в країні, підтримати розвиток її економіки і змінити на краще якість політики.
  Години > Вивчення матеріалів курсу: 1 | Тестування: 1 | Самостійна робота: 5

Всього годин: 60
Вивчення матеріалів курсу: 10
Тестування: 8
Самостійна робота: 42

Форма підтвердження результатів навчання

Сертифікат про успішне завершення із зазначенням кількості годин. Всі видані сертифікати вносяться до реєстру.

Автор програми

Андрій Мірошниченко

Андрій Мірошниченко
Освіта вища, КНУ ім. Т.Г. Шевченка.
Компетентності: журналістика, література (автор пісень), музичний менеджмент, музичне продюсування, теорія і практика комунікацій, ІТ, соціальні мережі і екосистеми. Голова ГО “Креативні екосистеми”, директор Творчої екосистеми “Музика”.
Facebook автора.

Реалізація програми

Громадська організація “Креативні екосистеми”.

Програму розроблено відповідно до сучасної державної освітньої політики, Концепції Нової української школи, стратегії реформування освіти в Україні, Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (Постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. №800 зі змінами та доповненнями від 27 грудня 2019 р. №1133).

Час проведення курсу

Долучитися ви можете сьогодні. Курс відбувається постійно. Ви можете опрацьовувати інформацію в зручному для вас режимі – отримаєте сертифікат після того, як надішлете нам тест останнього розділу. Після опрацювання всіх матеріалів курсу – підбиття підсумків тестувань, видача сертифікатів (упродовж двох тижнів) і запрошення до співпраці з Творчою екосистемою “Музика” на основі отриманих знань.

Вартість і оплата

Акція!

Курс “Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ” коштує 300 грн. Зараз діє знижка – 50 грн. Зі знижкою курс коштує 250 грн.

Після отримання вашої заявки ми надішлемо Вам офіційний рахунок для оплати. Як правило, це інвойс LiqPay (захищений банківський інтерфейс Приватбанку).

Коментарі курсантів

Ірина Височан
Викладач з фаху гітари, Шабівська музична школа:

Так, я вважаю дуже необхідним процес реорганізації культурного простору українського суспільства. Дуже вдячна за цінний матеріал, який є революційним у своєму викладенні, адже стандартні курси підвищення кваліфікації лише закріплюють вже отримані знання, або розповідають про те, що вже і так “працює”.

Мені дуже подобається ваша манера викладення матеріалу, актуальність теми та творчий підхід. Я бажаю співпрацювати з вашою екосистемою. Давайте змінювати музичний світ разом! 😉

Я очолюю громадську організацію, що займається питаннями мистецтва, є викладачем гітари в музичній школі та керівником підліткового рок-гурту “Менестрель”.

Тетяна Мартинова
Викладач з фаху фортепіано, Южненська школа мистецтв:

Дуже дякую Вам за цікавий курс “Музична освіта і музична індустрія”.
По-іншому почала ставитися до своєї роботи. Хочу також сприяти підняттю рівня культури в Україні.

Оксана Демченко
Викладач з фаху фортепіано та хору, Більмацька ДШМ:

Бачу своє завдання у вихованні щирості, а значить і піднятті загальної культури. Розумінні музики, як частини себе справжнього, у вираженні щирих емоцій і підняття рівня ставлення до навколишнього. Набуття певних компетенцій і виховання всебічно розвиненої людини, людини культури, людини інтелектуала, людини щирої, творчої і вільної.

Дякую за курс. Може не до всього я ще готова, але для мене все було корисним, цікавим і свіжим з конструктивним викладенням матеріалу (що в наш час рідкість). Працюємо.

Яна Ігнатьєва
Викладач кафедри вокально-хорової підготовки вчителя КЗ “Харківська гуманітарно-педагогічна академія”:

Кожен з нас – один маленький камінчик у великому палаці КУЛЬТУРА. І від якісної та вмілої “огранки” наших учнів – цих камінчиків стає більше, а від цього залежить велич всєї будівлі.

Завжди пам’ятаю та навчаю дітей та студентів цьому: ми і є КУЛЬТУРА.

Дуже вдячна, пане Андрію, та вашій команді за цей курс. Дуже професійно та доступно про головне. Навчає, мотивує, спонукає, надихає!

Віра Губачек
Скрипка, викладач Южненської школи мистецтв:

Дуже вдячна за знання і розширення кругозору. Ви надихнули мене побачити нові можливості для творчого розвитку моїх учнів. Навчити ремеслу можливо, а от досягти зіркового рівня не кожному вдається. Ще раз щиро дякую.

Віра Максимова
Фортепіано, викладач Більмацької районної дитячої школи мистецтв:

Я вам дуже вдячна за те, що ваш курс надихнув переосмислити свою діяльність та докласти сил, знання на майбутній розвиток української музичної індустрії. Маю бажання записати тематичні відеозаняття, спробувати заробляти на досвіді. Підготувати учнів і бути для них менеджером високого класу.

Юлія Дубас
Музичне мистецтво, викладач, Арцизька ДМШ:

Мені сподобався ваш курс, він сподвигає мене переглянути своє бачення на роль вчителя для своїх учнів, буду змінюватись. Дякую.

Жанна Петручик
Ковельська школа мистецтв:

Дякую за цікавий і змістовний курс лекцій. Ви підняли вагому тему в українській музичній культурі.

Заявка на цей курс

ХТО ВИ В МУЗИЧНОМУ ПРОЦЕСІ ↓

Спільнота AdverMAN Education в Viber.
__________

Право на надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації

ГО «Креативні екосистеми» (ЄДРПОУ 43534220) є суб’єктом надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації педагогічних працівників згідно з КВЕД 85.59 в Національному класифікаторі України та згідно з пунктом 9 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, відповідно до якого суб’єктом підвищення кваліфікації може бути заклад освіти (його структурний підрозділ), наукова установа, інша юридична чи фізична особа, у тому числі фізична особа-підприємець, що надає освітні послуги з підвищення кваліфікації педагогічним та/або науково-педагогічним працівникам.

Наші онлайн-курси підвищення кваліфікації освітян повністю відповідають вимогам Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (Постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. №800 зі змінами та доповненнями від 27 грудня 2019 р. №1133).

Сертифікати онлайн курсів Творчої екосистеми “Музика” (проект ГО «Креативні екосистеми») для вчителів повністю відповідають вимогам пункту 13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників і можуть бути офіційно зараховані як підвищення кваліфікації. Сертифікати містять відомості про обсяг курсу в годинах, форму навчання та підтвердження його результатів, перелік компетентностей, що вдосконалили (набули) слухачі, та іншу необхідну інформацію.

Конкурсний центр Призовий центр
Новини про вас Ваше портфоліо
Це Музика, творча екосистема для таланів, які стають зірками.

Курс підвищення кваліфікації вчителів:
"Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ" – 60 годин, сертифікат ↓

Музична індустрія

Нова пісня від нашого лейблу ↓

Найближчі конкурси ↓

Конкурс Алея Зірок | Alley of Stars contest
Сузір’я Україна-Європа – конкурс
Alley of Stars: Auditions – міжнародні продюсерські конкурсні прослуховування і перегляди творчих робіт
Програма Hollywood для талантів України

Всі круті конкурси тут ↓

Конкурсний центр