Чому весь світ в захваті від Біллі Айліш

0
959
Billie Eilish Grammy

Головне музичне відкриття минулого року – співачка Біллі Айліш – в грудні відсвяткувала своє повноліття. 6 грудня у дівчини вийшов новий кліп – через місяць він набрав 40 млн переглядів на YouTube. Головному хіту «Bad Guy» немає ще й року, а він вже наближається до планки в 1 мільярд переглядів. Крім того, трек примудрився очолити Billboard Hot 100 – хіт-парад 100 найбільш популярних пісень США. Таким чином, Біллі Айліш стала першою людиною, народженою в XXI столітті, якій вдалося зайняти 1-е місце в цьому чарті.

Дебютний альбом тінейджера «When We All Fall Asleep, Where Do We Go?» Зайняв першу сходинку британського і американського хіт-параду минулого року. В її інстаграмі майже 50 млн підписників. А в січні Біллі Айлиш взяла 5 Греммі-2020.

Тож у чому феномен каліфорнійської співачки і за що її люблять взагалі усі?

За її музику

У живописі, архітектурі та інших видах мистецтва спостерігається прагнення до мінімалізму. І музика не виняток. У Біллі Айліш тиха, дещо спрощена музика. У ній мало звуків і багато пустот. І це діє як освіжаючий ковток антіпопа. Біллі робить ставку на напівтони і інтимність – вкрадливий шепіт співачки допомагає досягати цієї мети, вона ніби ділиться зі слухачем своїми потаємними секретами. Співачці важливо, щоб її пісні можна було награти на піаніно або на гітарі.

При цьому музика Айліш бездоганно оформлена: в цьому дівчині допомагає старший брат Фіннеас О’Коннелл, який довгий час професійно займається музикою, підтримує сестру в усьому і допомагає їй писати хіти.

Взагалі Біллі походить з дуже музичної родини: її батьки – актори і музиканти. Так що не розвинути музичний смак в такій сім’ї було просто неможливо. «Я ніколи не починала співати, я співала завжди», – говорить про себе Біллі.

У музиці Біллі Айліш філігранно витриманий баланс: вона досить проста, щоб запам’ятатися, але не примітивна, щоб почати дратувати і швидко забутися.

Billie Eilish Grammy - творча екосистема Музика

За її тексти

Тексти Біллі Айліш не схожі на все те, що роблять молоді зірки поп-сцени. Тут немає ніяких узагальнених ліричних переживань про високі почуття. Вони похмурі, сумні і дуже буквальні. При цьому Біллі співає без надриву і зайвої драми, як би байдуже – тому тексти звучать не фальшиво, а дуже щиро і переконливо.

Світ текстів Біллі дещо фантастичний. Це світ, в якому не буває нудно. Біллі неодноразово говорила, що їй остогидла сучасна музика з її щасливою любов’ю або стражданнями, зустрічами і розставаннями. Тому вони разом з братом створюють новий світ, в який можна стрибнути і відчути зовсім інші емоції.

Billie Eilish Grammy - творча екосистема Музика

За її кліпи

Кліпи Айліш дуже фізіологічні і натуралістичні. У них дівчині встромляють в спину шприци, навколо бігають павуки, об щоку гасять цигарки, а з очей раптом ллється чорне чорнило. Це лякає і відштовхує, але в той же час притягує так, що неможливо перестати дивитися. Мабуть, щось схоже людина відчуває при перегляді справжнього артхаусного хоррора – і це теж плюс команді Біллі Айліш.

Співачка ніби випробовує на міцність цей світ і намагається дізнатися, де ж закінчуються межі дозволеного. Загалом, поводиться так, як і годиться звичайному підлітку.

Billie Eilish Grammy - творча екосистема Музика

За її здатність розуміти інших і сміливість

При цьому Біллі не боїться бути сумною і меланхолійною. Вона не з чуток знає, що таке перехідний вік з його проблемами нерозуміння: дівчина прославилася в 14-річному віці.

Вона відчула на собі, як важко буває впоратися з психологічними проблемами: у співачки синдром Туретта – розлад центральної нервової системи, що характеризується множинними тиками. Крім того, раніше дівчина страждала від нічних кошмарів і сонного паралічу, які посилювалися в міру злету її кар’єри. Все це відбилося і на її творчості.

Billie Eilish Grammy - творча екосистема Музика

За те, що вона відкрито говорить про підліткові проблеми

Ментальне здоров’я, страхи людей і, зокрема, підлітків, відносини з суспільством і самим собою і навіть суїцидальні думки і заборонені препарати. Біллі не замовчує нічого, і від цього здається підліткам «дівчиськом з сусіднього двору». Це сильне почуття свободи, яке дає співачка своїм слухачам: дивіться, немає табуйованих тем, про все можна і потрібно говорити.

Через те, що Біллі, не соромлячись, розмірковує про це, деякі люди старшого покоління турбуються, що її творчість може завдати шкоди незміцнілим умам тінейджерів. Але насправді Айліш, навпаки, застерігає своїх слухачів від небезпеки: наприклад, в пісні «Xanny» вона зрозумілою молоді мовою говорить про те, що заборонені препарати – це погано.

Біллі зізнавалася: був час, коли депресія підкоряла собі все її життя. Але тепер дівчина хоробро дивиться в очі своїм страхам і проблемам. Тому, якщо хтось із підлітків, бачачи, як вона відкрита до розмови на такі непрості теми, зможе побороти це, вона буде просто щаслива.

За те, що вона не женеться за модою

Біллі Айліш не стежить за модою і не прагне до того, щоб її зовнішній вигляд відповідав модним правилам. Вона надягає на себе те, що подобається їй в конкретний момент, нехай навіть іноді це виглядає для когось дивно або безглуздо. Можливо, за мішкуватим одягом дівчина ховає своє тіло, щоб ніщо не відволікало публіку від її творчості.

Співачка не розуміє, як можна прагнути бути схожим на інших, одягатися як всі. Це не в її дусі, і їй абсолютно байдуже, що скажуть інші з приводу її зовнішнього вигляду. Через своє нехтування модою Айліш теж несе концепцію свободи, як і через всю свою творчість в цілому.

Billie Eilish Grammy - творча екосистема Музика

За те, що зробила себе сама

Біллі, без сумніву, є DIY-артисткою (від англ. Do It Yourself – «Зроби сам»). Незважаючи на наявність у співачки контракту з лейблом Interscope Records, майже всю музику вони з братом створюють в його кімнаті, в рідному батьківському домі. До слова, робота над першим альбомом йшла важко і довго, і Біллі зізнавалася: «Мені здавалося, що ми ніколи його не закінчимо».

Саме тому для своїх фанатів Біллі така близька і рідна. Вона не чийсь продукт, вона на 100% справжня.

За те, що представляє все покоління Z

Одна з найважливіших переваг Біллі перед колегами – вона одного віку зі своєю аудиторією. Вона не з чуток знає про проблеми своїх слухачів і говорить з ними однією мовою.

Її сумна, меланхолійна музика – це не мода і не тренд, це узагальнений настрій цілого покоління.

Ми багато разів бачили, як на музичному небосхилі запалюються нові зірки і підкорюють світ. Феномен Біллі Айліш полягає не в тому, звідки вона взялася, а в тому, як вона це зробила. Співачка зуміла проникнути в душу своєї аудиторії, наплювавши при цьому на мейнстрім і ні на йоту не підвищуючи голосу.

Billie Eilish Grammy - творча екосистема Музика

Долучайтесь до Музики

А ми вважаємо, що кожен талант має стати зіркою, а кожна зірка – важлива для України і світу. Будьте сміливі і неповторні, як Біллі Айліш. Долучайтеся до нашої творчої екосистеми для співаків, музикантів і авторів пісень “Музика”. Реєструйтеся і розпочинайте публікувати власні музичні і пісенні творчі роботи і новини. Ставайте професіоналами і мільйонерами. Як Біллі Айліш.

Billie Eilish Grammy - творча екосистема Музика

Увага! Дуже цікавий курс підвищення кваліфікації вчителів: "Музична освіта і музична індустрія: Україна, Європа, світ" ↓

Музична індустрія

А також: програма ФАНАТИ ДЛЯ ЗІРКИ

Збирай свою аудиторію, своїх фанатів, створюй свій фандом!

AdverMAN Music Star


→ Допоможи Музиці!

Тут можна також ↓
ЗАМОВИТИ ПІСНЮ / ВИСТУП АРТИСТА

Замовлення